Smiling teenager with copybook looking at camera

Etimesgut Dershane

07 Temmuz 2020

Sınavlara Hazırlıkta Etimesgut Dershane Doğru Tercih

Günümüzde okullarda öğrenci yoğunluğu sebebiyle eğitim kimi zaman yetersiz kalmakta veya her çocuğa birebir ilgi gösterme şansı ne yazık ki olmamaktadır. Dershaneler öğrencilerin okullardan sonra öğrendiklerini pekiştirmeleri, üzerine bir şeyler katmaları için oluşturulan eğitim kurumlarıdır. Etimesgut dershane öğrencilerini sınava hazırlayarak başarısına başarı katması için çalışmaktadır. Dershanede yapılan ölçme değerlendirme sistemi, konu anlatımları, sınavlara yönelik soru örneği çalışması gibi pek çok sınava hazırlık süreci gerçekleşmektedir. Okulla beraber doğru orantılı gittiğinde öğrencinin bilgi birikimini katlayarak pekiştiren dershaneler ailelerin öğrencilerini birebir takibine de de imkân sağlamaktadır.

Öğrencilerle Birebir İletişim

Veli bilgilendirme uygulaması sayesinde öğrencinin devamsızlık yapması durumunda veliye sms veya telefon yoluyla ulaşılarak haberdar eden bir iletişim ağına sahip olan dershaneler böylelikle ailelerin istedikleri güven ortamını da sağlamaktadır. Okulda fazla öğrenci nüfusu sebebiyle öğretmenlerin öğrenciyle birebir ilgilenme imkânı yok denecek kadar azdır ancak dershanelerde öğretmenler öğrencilerle birebir iletişim halindedir ve öğrencinin ödevlerinde, takıldığı sorularda yardım ederek öğrencinin hem kişisel gelişimine hem de başarısını arttırmasına katkı sağlamaktadır.

Öğrencilerin Eksik Kaldığı Konuların Üzerine Gitme İmkanı

Öğrenciler için en önemli zaman dilimi olan sınava hazırlık döneminde yaşanan stres öğrencilerin Etimesgut dershane öğretmeniyle birebir iletişimlerinde hafifletilmeye çalışılır. Öğrencinin kendinde eksik gördüğü konuların üstüne gitmek için dershane öğretmenine müracaat edebileceği gibi öğretmen de öğrencilerinde eksik bulduğu alanları belirleyerek bu konular üzerine bir çalışma planı çıkartabilir. Dershanelerde uygulanan ders saatleri öğrencilerin dikkatini dağıtmayacak şekilde planlanmaktadır. Bunun yanı sıra okul ödevlerini ve dershane ödevlerini yapabileceği ve bu sırada dershane öğretmeninden yardım alabileceği etüt saati uygulaması da mevcuttur.

Her Sınavda Daha Başarılı Bir sonuç Alma Hedefi

Dershanelerimizde eğitim alan her çocuk özeldir ve onun hak ettiği başarıyı elde etmesi için öğretmenlerimiz büyük özveri ile çalışmaktadır. Bilinenin aksine dershanemizde öğretmenler hiçbir çocuğu test çözmek için zorlamaz aksine zorlandığı konularda ona yardımcı olarak eksiklerini görüp tamamlamasını sağlar ve bu sırada öğrenciye de yardımcı olurlar. Etimesgut dershane bünyesinde genellikle her ay deneme sınavları yapılmakta ve bu deneme sınavlarında her öğrencimizin kendini geliştirerek başarısını arttırması için çabalanmaktadır. Büyük bir titizlikle öğrencilerin doğru cevaplarını arttırmayı amaçlayan alanlarında son derece bilgili öğretmen ekibimizle siz değerli velilerin ve öğrencilerimizin hizmetindeyiz.

Call Now Button0312 245 20 20